gry steam

Jak założyć spółkę w Hiszpanii?

Tak naprawdę w każdym kraju możliwość założenia spółki stanowi alternatywę dla rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej. Oczywiście tym, co przede wszystkim odróżnia te dwie formy działalności to fakt posiadania partnera, z którym będziemy chcieli w taką spółkę wejść. Spółka w Hiszpanii, tak samo jak w Polsce, może przyjąć różną formę. Poszczególne rodzaje spółek najmocniej różnicuje zakres odpowiedzialności akcjonariuszy za losy spółki, a także wysokość kapitału, jaki muszą do takiej spółki wnieść.

Tak naprawdę, założenie takiego podmiotu wiąże się z taką samą ilością formalności, co w przypadku zwykłej, jednoosobowej działalności. W takim samym stopniu jest później potrzebna reklama i IT dla firmy, które to umożliwią jej rozwój oraz pozyskiwanie nowych zleceń. Podczas lokowania takiej spółki, standardowo trzeba też wskazać, kto będzie się zajmował jej rozliczeniami z urzędem skarbowym. Szukając kompetentnej firmy księgowej w Hiszpanii, warto wziąć pod uwagę firmę Gestoria Ramon Santafe S.L.P, która od lat wspiera swoich klientów w prowadzeniu firm o różnych profilach działalności.

 

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

Jest to najpopularniejszy rodzaj spółki, jaka jest lokowana w Hiszpanii. Wyróżnia się nawet specjalny jej rodzaj, jaki jest dedykowany dla nowych przedsiębiorstw. Taka spółka może zostać powołana przez jedną lub kilka osób fizycznych. Co ważne, odpowiedzialność za spółkę ponosi się tylko i wyłącznie do wysokości kapitału, jaki ona posiada. Nie są więc tutaj brane pod uwagę odrębne majątki akcjonariuszy. Aby móc taką spółkę założyć, musi uskładać się minimalny kapitał założycielski, którego wysokość to 3006 euro. Spółka dzieli się na udziały, gdzie każdy ma taką samą wielkość. Zdecydowanie, ten rodzaj prowadzenia spółki jest najchętniej wybierany przez małe oraz średnie firmy. Z kolei ten sam rodzaj spółki, ale dedykowany dla całkiem nowych przedsiębiorstw to opcja rejestracji podmiotu w 24 godziny, czyli pewne ułatwienie dla powstawania nowych podmiotów na rynku.

https://biuroksiegowewhiszpanii.pl/rejestracja-spolek/