Strategiczne

Strategiczne

Gry Strategiczne na PC

Gry, które mają bardzo rozległe kategorie wiekowe, mogą w nie grać młodsi jak i starsi gracze. Strategie najczęściej polegają na odpowiednim dowodzeniu swoimi zasobami np. oddziały wojskowe, co najczęściej ma mieć swój finał w zwycięstwie nad przeciwnikiem. Rozgrywka może odbywać się w turach oraz w czasie rzeczywistym (RTS). Do strategii zaliczamy również gry o charakterze ekonomicznym np. Sim City.
Jeśli chodzi o wybór tytułu to dla osób mających problem z wyborem odpowiedniego tytułu polecamy kultowe tytuły, które często wydane są w seriach w bardzo korzystnych cenach. Przykładem takich tytułów są np. popularni od lat The Settlers, Civilization, Starcraft czy Heroes of Might & Magic. Te tytuły po prostu trzeba znać, by móc prowadzić rozmowy z innymi fanami serii :).
Gracze, którzy nie do końca lubią świat średniowiecza czy magii mogą spróbować innych tytułów. Serie Commandos czy Company of Heroes to znakomite tytuły strategiczne, których akcja dzieje się w bliższych nam realiach. Plus są to świetnie zrealizowane, ale wymagające tytuły. Dla fanów militariów tytuły obowiązkowe.

Do góry