PlayStation 4

PlayStation 4

PlayStation 4

Konsola na którą czeka cały świat i która według wielu, jednogłośnie wygrała po prezentacji na targach E3 z Xbox ONE, mowa o Playstation 4.
PS4 ma się pojawić pod koniec 2013 roku. Sama konsola będzie posiadała w standardzie 500GB dysk twardy. Ciekawostką jest to, że będzie można taki dysk bez problemu wyjąć i włożyć np. z o wiele większą pojemnością. W PS4 będziemy mieli 8 GB DDR5 pamięci.
Bardzo ważną informacją dla przyszłych posiadaczy jest to, że będziemy mogli bezproblemowo uruchamiać na konsoli używane gry, nie będą one blokowane – Sony daje wolne pole dla graczy w tej kwestii i jest to bardzo duży plus.
Pisząc o PS4 warto również wspomnieć o kontrolerze – Dualshock 4, będzie zupełnie nowym kontrolerem. Przez wiele lat forma oraz wygląd Pada od Sony nie zmieniała się. Teraz kiedy pojawiły się nowe funkcjonalności Dualshock przybrał zupełnie nową bryłę.
Ciekawą informacją jest również dostęp do naszych gier w formie cyfrowej na innych konsolach, gdziekolwiek będziemy. Dzięki cyfrowej bibliotece będziemy mogli je ściągnąć ale część gry będzie dostępna już w trakcie pobierania. Jak powiedział Neil Brown, starszy kierownik zespołu w dziale badań i rozwoju firmy Sony „Możesz wpaść do znajomego, zalogować się na swoje konto i zagrać we wszystko, co masz w cyfrowej bibliotece”, fajnie, prawda? :)
Playstation 4 wypatrujemy już z niecierpliwością, o nowinkach będziemy się starać pisać na naszym profilu na Facebooku. Już teraz można składać zamówienia w naszym sklepie, płatności można dokonać parę tygodnii przed premierą.

Do góry