najgorsze gry

Najgorsze gry

Najmniej polecane propozycje gier- co uwzględnić w rankingu?

Na niektóre gry naprawdę warto czekać, aż będą miały swoją premierę. Do ich testowania podchodzi się z bijącym sercem, aby potem grać w nie do upadłego, albo do momentu, kiedy wyczerpiemy wszystkie wątki. Jednakże, zdarza się także i tak, że bardzo mocno czekamy na jakąś produkcję, czujemy się mocno zachęceni wszelkimi wzmiankami, jakie zostaną o niej udostępnione do mediów, a niestety w momencie, kiedy jest już dostępna- bardzo nas rozczarowuje. W taki sposób najgorsze gry zbierane zostają w prawdziwe rankingi produkcji, którymi nie ma sensu zaprzątać sobie głowy. Co powinno znaleźć się w zestawieniu najgorszych gier? Z pewnością produkcje, które zawierały w sobie dużo podstawowych błędów, nie działały poprawnie, ale i takie, które wydawały się obiecujące, ale zdecydowanie brakło im rozmachu.

Agony- nieudana wyprawa do piekła

Gra miała zabrać nas wprost do piekieł, jeszcze zanim weszła na rynek starano się stworzyć wokół niej wiele kontrowersji. Jest to gra pierwszoosobowa z gatunku survival horrorów, gdzie fabuła rozpoczyna się strąceniem gracza wprost w piekielne czeluści. Gra zapowiadała się bardzo interesująco, także pod względem grafiki, tym bardziej, że została stworzona przez doświadczony zespół mający na swoim koncie wiele sukcesów. Niestety, przede wszystkim zawierała bardzo wiele błędów, co nie tylko denerwowało graczy, ale i uniemożliwiało przejście pewnych etapów. Dodatkowo, krytycy ocenili ją jako po prostu nudną i przeciętną, szczególnie jeśli zestawi się ją z oczekiwaniami, jakie mieli gracze po przeprowadzonej kampanii promocyjnej. Gra przede wszystkim polega na ciągłej konfrontacji z demonami zamieszkującymi piekło.

Hollow, czyli produkcja, w której ewidentnie zabrakło budżetu

Nie każdy może uświadamia sobie, jak kosztowne jest stworzenie naprawdę dobrej gry. W takim momencie można spróbować przetestować grę Hollow, czyli doskonały przykład na to, jak dobry pomysł można zrealizować w naprawdę słaby sposób, kiedy nie ma się dostatecznej ilości pieniędzy. Hollow jest grą przygodową, która niestety już na starcie zawierała w sobie wiele kardynalnych błędów. A szkoda, gdyż jej fabuła zapowiadała się naprawdę interesująco, tak jak i oprawa graficzna. Podczas gry wcielamy się w rolę pilota. Trafiamy na jedną z opuszczonych stacji kosmicznych, gdzie mamy za zadanie rozwikłać zagadkę zniknięcia tamtejszej załogi. W praktyce gracz ciągle porusza się po jednej i tej samej, ograniczonej przestrzeni orbity Saturna, która wręcz jest klaustrofobiczna, a głównymi jego zadaniami jest walka z pojawiającymi się mutantami. To, co można docenić w tej propozycji to dość dobrze dopracowana grafika, a także pasująca klimatycznie muzyka. Niestety- grze zdecydowanie brak rozmachu, jest za mało rozbudowana, fabuła jest ograniczona, tak jak i możliwości gracza. Pomysł był natomiast na tyle ciekawy, że sama propozycja wydawała się szalenie obiecująca- niestety, autorzy gry zrobili zdecydowanie za mało, aby całkowicie porwała ona graczy.