aplikacje biurowe

Nowoczesne technologie w służbie biznesu

Mobilne biuro? Dziś jadąc w podróż służbową pracownik może mieć dostęp do wszystkich niezbędnych mu informacji bez konieczności zabierania ze sobą laptopa. Wystarczy tablet lub smartfon. Taką możliwość dają mu mobilne aplikacje biurowe. Także szef firmy nawet będąc na wakacjach może bez większego trudu (o ile odczuwa taką potrzebę) nadzorować prace przebiegające w jego przedsiębiorstwie. Stały dostęp do firmowych informacji, możliwość stworzenia pliku tekstowego, a nawet prezentacji, wszystkie te funkcję umożliwiają mobilne aplikacje biurowe. Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu rozwiązania dla biznesu. Postanowiliśmy się przyjrzeć najpopularniejszym z nich i ocenić ich przydatność w prowadzeniu firmy oraz jej obsłudze. Oto najlepsze aplikacje biurowe (naszym zdaniem oczywiście), przedstawione w przypadkowej kolejności.

Microsoft Office

Naturalnie zestawienie zawierające mobilne aplikacje biurowe nie mogło obejść się bez tego wynalazku Microsoftu. Producent najszerzej wykorzystywanego oprogramowania biurowego musiał iść z duchem czasu, jeśli nie chciał stracić rynku i tak oto powstała mobilna wersja znanego pakietu. Jej zdecydowanym plusem jest znany i przez wielu doceniany interfejs. Wiele możliwości edycji, to kolejny niezaprzeczalny pozytyw. In plus jest też fakt, iż nie jest to tylko uzupełnienie wersji desktopowej, ale w pełni funkcjonująca aplikacja. Do minusów należy zaliczyć brak możliwości zapisu w zewnętrznych chmurach danych. Koszt? Jest on uzależniony, jak w przypadku większości produktów Microsoftu dla firm, od liczby użytkowników, czy może raczej urządzeń z zainstalowanym pakietem.

WPS Office

Ta aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Przy czym pierwsza z tych opcji dla osób potrzebujących jedynie podstawowego programu biurowego sprawdzi się bardzo dobrze. Wersja płatna to możliwość edycji PDF, dodatkowe kroje pisma i co ciekawe oraz naszym zdaniem działające na niekorzyść aplikacji to możliwość zapisu plików w formacie open office. Takie rozwiązanie wygląda trochę jak walka twórców aplikacji z opensourcowym oprogramowaniem. Interfejs aplikacji oraz edycja plików są intuicyjne i bardzo dobrze rozwiązane. Jedna aplikacja umożliwia uruchomienie zarówno arkusza kalkulacyjnego, notatnika, jak i edytora tekstu. Minusem z punktu widzenia obsługi w Polsce, jest brak możliwości korekty tekstu w naszym języku.

Aplikacje do CRM

Oddzielną kwestią, o której warto wspomnieć omawiając aplikacje dla biznesu są mobilne wersje CRM-ów. Z jednej strony takie aplikacje muszą być niezwykle bezpieczne, aby chroniły przed możliwością wycieku danych wrażliwych czy też danych strategicznych dla firmy. Z drugiej strony pozwalają one szefom i przedstawicielom handlowym korzystać z wszystkich niezbędnych im w danej chwili danych, co może być sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej. Klient nie czeka już na odpowiedź, aż handlowiec wróci do firmy, czy skontaktuje się z nią, może mieć ją w danej chwili, a to pozwala przedstawicielowi mieć większy wpływ na przekonanie klienta do danej usługi czy produktu.

Autor: herbewo