Garnitury do biura – co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się uzupełnić swoją garderobę o następny model?

Noszenie na co dzień eleganckich ubrań do pracy wcale nie musi być męczące. Jeśli w naszym biurze obowiązuje formalny styl ubierania się, musimy się po prostu do tego przyzwyczaić. Skoro jednak nie możemy zdecydować o tym, jaki styl będziemy nosić, możemy mieć wpływ na to, jakie ubrania będziemy zakładać i w konsekwencji na to, jak będziemy się w nich czuli. Dobrze dobrane eleganckie ubrania będą bowiem bardzo wygodne i komfortowe, poprawią także nasze samopoczucie. Staniemy się bardziej pewni siebie, co korzystnie wpłynie również na efektywność naszej pracy. Garnitury do biura są najczęściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na ich elegancką i ponadczasową formę. Zatem jaki garnitur do pracy wybrać, aby zawsze prezentować się stylowo? O czym należy pamiętać przed dokonaniem kolejnego zakupu?

To krój garnituru decyduje o wygodzie jego noszenia

Wydawać by się mogło, że wybierając garnitury do biura, w pierwszej kolejności należy kierować się ich kolorem. Owszem, jest to bardzo ważny czynnik, który mocno wpłynie na naszą prezencję w miejscu pracy. Jednak przy podejmowaniu decyzji zakupowej najważniejsze powinno być to, jak dany model na nas leży. Wpływa na to poziom dostosowania kroju garnituru do typu naszej sylwetki. To właśnie on decyduje o tym, czy będziemy się czuli wygodnie, komfortowo oraz swobodnie, czy też tak, jakbyśmy przed chwilą zostali zdjęci z wystawy taniego sklepu odzieżowego.

Zastanawiając się więc, jaki garnitur do pracy wybrać, należy najpierw ustalić jaki mamy typ sylwetki. Jeśli jest ona szczupła, wysoka i prosta, najlepiej zaprezentujemy się w zwężanych marynarkach i dopasowanych spodniach. Jeżeli natomiast mamy niższy wzrost, a nasza sylwetka jest zaokrąglona, powinniśmy wybrać proste kroje o dobrze dopasowanym rozmiarze. Najlepiej jest więc udać się do salonu, gdzie nie tylko oferta obejmuje różne kroje garniturów, ale gdzie również profesjonalna obsługa pomoże nam jak najlepiej dobrać krój do naszej sylwetki. Dzięki temu zawsze będziemy czuli się wygodnie i komfortowo, prezentując się przy tym z wyjątkową klasą w miejscu swojej pracy.

Garnitury do pracy – jaki kolor wybrać?

Zastanawiając się, jaki garnitur do pracy wybrać, w następnej kolejności należy wziąć pod uwagę jego kolor. Na takie okoliczności najlepsze będą ciemne i stonowane kolory, które są najbardziej eleganckie, stosowne oraz nie rzucające się zbytnio w oczy. Do biura idealnie sprawdzi się granatowy, popielaty lub siwy garnitur. Jeśli dress code nie jest bardzo sztywny, można również zdecydować się na butelkową zieleń, niebieski lub bordowy kolor.

Źródło: http://www.ewtex.pl/sklepy/torun/c-h-kometa-torun.html