Przemysł celulozowo- papierniczy- jakie walce i wałki się tutaj stosuje?

Cały proces produkcji artykułów papierniczych wydaje się czymś mocno skomplikowanym. I faktycznie, każde przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją papieru ma swój własny, opatentowany cykl produkcji, a efekty końcowe tego procesu mają kluczowe znaczenie dla nas wszystkich- wpływa bowiem na ogólną dostępność artykułów i wyrobów papierniczych, których zastosowanie jest bardzo szerokie.

 

W przypadku branży papierniczej mamy do czynienia z dużymi wymaganiami, jakie mają zakłady wytwórstwa papieru w stosunku do wszelkich komponentów, jakie są wykorzystywane do samego procesu produkcji. Hannecard to przedsiębiorstwo, które od lat specjalizuje się w produkowaniu wałków i walców, które mają zastosowanie w wielu branżach- w tym także w przemyśle celulozowo- papierniczym. Wytwarzane powłoki walców i wałków pełnią swoją specyficzną funkcję w zależności od procesu, ale Hannecard wykonuje także mieszanki na specjalne, indywidualne zamówienia firm. Do ich wytwarzania wykorzystywana jest guma, ale i poliuretan czy też kompozyty. Dzięki temu można dobrze dobrać powłoki do walców, które pełnią konkretne funkcje w parku maszynowym.

Rodzaje wykorzystywanych wałków i nie tylko

Rodzaj zastosowanego wału lub wałka zależy od etapu produkcji papieru. Dodatkowo, swoje zastosowanie mają także cylindry.

  • W sekcji sita odbywa się formowanie papieru. Swoje zastosowanie ma tutaj wał prowadzący sito, wał napędowy, a także ssący. Wykorzystuje się także prasę gładką, której okładka wykonywana jest ze specjalnej mieszanki poliuretanu lub też gumy o niskiej twardości. W sekcji sita swoje zastosowanie znajdują nie tylko wały, ale i cylindry. Jest to cylinder wyżymaka, prasy oraz cylinder układający.
  • Produkcja papieru to także tłoczenie i prasowanie w sekcji mokrej. Podczas tłoczenia wykorzystuje się wały prasy twardej oraz miękkiej, a także wał wygładzający. Specjalna sekcja jest odpowiedzialna za suszenie, gdzie pracuje wał susznikowy.
  • Ważnym elementem całego procesu jest wstępne powlekanie, a następnie powlekanie właściwe. Wykonywane jest także uszlachetnianie powierzchni.
  • Na samym końcu znajdują się także specjalistyczne elementy maszyn służące do wykorzystywania bazowego papieru do produkcji konkretnych wyrobów jak np. artykuły higieniczne.
  • Bardzo ważne jest też zaprojektowanie sposobu nawijania, zwijania i rozwijania gotowego już papieru. Tutaj również stosuje się cylindry i wały specjalnego przeznaczenia, które to umożliwiają i usprawniają. Dzięki nim operowanie gotowym już produktem jest znacznie łatwiejsze.

Zapraszamy https://www.hannecard.pl/