Projektant wnętrz godny polecenia- jak takiego znaleźć?

Dzięki możliwości skorzystania z usług projektanta wnętrz można cieszyć się wspaniałym, modnie urządzonym mieszkaniem, które będzie w pełni dopasowane do naszych potrzeb. Nie zawsze mamy czas na to, aby zajmować się planowaniem, remontowaniem i bieganiem po sklepach wnętrzarskich. Zdarza się, że nawet na poszukiwania inspiracji trzeba poświęcić dobrych parę godzin. Bywa tez tak, że nie zawsze lubimy urządzać wnętrza, może nie czujemy do tego drygu, ale jednocześnie chcielibyśmy mieć piękny dom, który będzie zachwycał i do którego warto będzie zaprosić gości. W takim przypadku architekt czy tez projektant wnętrz to doskonałe rozwiązanie. Wobec tego, jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz i się nie zawieść? Jak rozpocząć z nim współpracę?

Gdzie warto szukać takiego specjalisty?

Może się zdarzyć tak, że ktoś poleci nam projektanta, który okazał się tego wart, gdyż wykonał projekt dobrze dopasowany do potrzeb zleceniodawcy. Oczywiście, nigdy nie daje nam to pewności, że tak też będzie w naszym przypadku, ale mimo wszystko osobę z czyjegoś polecenia jesteśmy w stanie chętniej i szybciej obdarzyć zaufaniem. Alternatywnym rozwiązaniem są poszukiwania takiego specjalisty przez internet. W sieci znajdziemy wiele interesujących biur projektowych, jednakże rozpoczynając poszukiwania zwróćmy uwagę na to, aby był to specjalista z naszego regionu, dla którego dojazd do nas nie będzie stanowił problemu.

Zanim wybierzemy odpowiedniego projektanta

Zastanawiając się, jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz weźmy pod uwagę, że każdy ma odrobinę inny gust, inny styl i że na ogół podobają się nam różne rzeczy. Dlatego też jeszcze zanim nawiążemy kontakt z danym specjalistą upewnijmy się, czy jego sposób patrzenia na wnętrza będzie zbieżny z naszym. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z dotychczasowymi jego projektami i realizacjami. Biura projektowe bardzo często zamieszczają zdjęcia dotychczasowych realizacji na swoich stronach internetowych. Jest to dobry sposób na to, aby sprawdzić, czy charakter wnętrz od danego projektanta nam się podoba.

Do rozmowy z projektantem trzeba się przygotować

To bardzo ważne, abyśmy sami wiedzieli, czego chcemy. Trudno jest komuś wytłumaczyć swoją wizję nie wiedząc konkretnie, co ma zawierać. Im więcej szczegółów i wytycznych przedstawimy na starcie, tym większa jest szansa, że projekt będzie trafiony i że będzie spełniał nasze oczekiwania. Jeśli jesteśmy miłośnikami danego stylu czy też preferujemy konkretną kolorystykę- takie informacje już na starcie współpracy są szalenie istotne. Dobrze, aby projektant wiedział, czy chcemy mieć prysznic czy też wannę, kafelki czy lite drewno. Jeśli lubimy drewniane meble i raczej nie zaakceptujemy mebli z płyty wiórowej w żadnym pomieszczeniu- również trzeba o tym poinformować projektanta już na początku. Jeszcze większym ułatwieniem będzie wskazanie sklepu, gdzie takie meble się znajdują, na przykład na polanomeble.pl.