gry steam

Najlepsze gry na steam 2019

Gry na Steam z ostatnich miesięcy, które są warte polecenia

Steam jest platformą, na której ciągle można znaleźć szereg naprawdę bardzo dobrych gier za darmo. Przede wszystkim jest to platforma, która posiada bardzo mocno rozwinięte funkcje społecznościowe i umożliwia grę w wiele osób jednocześnie. Chcąc rozpocząć swoją przygodę z jakąś ciekawą produkcją, warto już teraz sprawdzić najlepsze gry na steam 2019, albo też pokusić się o zestawienia najchętniej wybieranych gier z poprzedniego, 2018 roku. Prezentowane gry najczęściej oceniane są w kilku, bardzo różnych kategoriach. Można oceniać najlepszą premierę, najwięcej użytkowników lub też największą liczbę graczy jednocześnie. Wiele gier zostało też okrzykniętych prawdziwymi bestsellerami sprzedażowymi. Na jakie produkcje warto zwrócić uwagę, gdyż zostały docenione także przez innych graczy?

Warframe- darmowa strzelanka z mikropłatnościami

W tę grę możemy zagrać tak naprawdę za darmo. Jest to wieloosobowa strzelanka, gdzie celem graczy jest zmierzyć się z potężnym imperium Grinner. W grze kluczowe jest posiadanie specjalnych pancerzy bojowych oraz umiejętne dysponowanie różnymi rodzajami broni. Jest to też taka gra, która wymaga dużej kooperacji pomiędzy uczestnikami rozgrywki, umiejętności szybkiego reagowania, a także dużej zręczności. Momentami gra bywa bardzo zaskakująca i naprawdę można przy niej spędzić wiele długich godzin. Tak naprawdę właściwa rozgrywka rozpoczyna się w momencie, kiedy następuje przebudzenie Tenno. Wcześniejsze rozgrywki mają natomiast na celu stopniowe oswajanie gracza z mechaniką gry i sposobem poruszania się po niej. Gra jest nad wyraz dynamiczna i na pewno przypadnie także do gustu wszystkim fanom typowych, klasycznych gier RPG. Zbierane podczas rozgrywki punkty doświadczenia pomagają wzmocnić swojego bohatera wyposażając go w coraz to lepszy sprzęt, co prowadzi do rozwoju postaci w grze.

Counter-Strike: Global Offensive

Jest to przykład klasycznej gry turniejowej, która też takim sposobem gry zyskała sporą popularność. W grę można zagrać z przypadkowymi uczestnikami tworząc drużynę, albo też istnieje możliwość stworzenia własnej drużyny z naszymi znajomymi. Oprócz możliwości gry w klasyczną rozgrywkę istnieje także opcja gry w trybie uproszczonym, a także wyścig zbrojeń. Tak naprawdę jest to gra kultowa, w której chętnie uczestniczą gracze z całego świata obmyślając strategie działania na polu rozgrywki. Swoim gatunkiem gra ta należy do typowych, wieloosobowych strzelanek, gdzie gracz może zasilić drużynę terrorystów lub też antyterrorystów. Zadaniem każdej z tych drużyn jest zwalczanie drużyny przeciwnej- być może właśnie ta prostota zadecydowała o tak dużym sukcesie tej gry. To także przykład jednej z popularniejszych typów rozgrywek w ramach sportu elektronicznego, idealna gra na różnego rodzaju eventy i turnieje, na swój sposób kultowa, a także bardzo wymagająca pod kątem zręcznościowym i sprawnościowym. Ci, którzy jeszcze jej nie znają z pewnością powinni nadrobić zaległości.